Yaşam
Giriş Tarihi : 24-12-2021 11:22

TUZLA BELEDİYESİ KARLI HAVADA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Tuzla Belediyesi, İstanbul’da zaman zaman etkili olan karlı ve soğuk havada sokak hayvanlarını unutmadı. Tuzla’nın yüksek kesimleri başta olmak üzere soğuk ve karlı havada sokak hayvanlarının mama ve su konusunda sıkıntı yaşamaması için Tuzla Belediyesi ekipleri gece gündüz çalışıyor.

TUZLA BELEDİYESİ KARLI HAVADA SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

İstanbul’da son günlerde etkili olan soğuk ve zaman zaman kar yağışlı havalar en çok sokak hayvanlarını etkiliyor. Yıl boyunca yapılan mama dağıtımı çalışmaları, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın talimatları ile yoğunlaştı. Tuzla Belediyesi ekipleri, kar yağışının zaman zaman etkili olduğu yüksek kesimler başta olmak üzere, ilçe genelinde bulunan mama ve su kaplarını kontrol ederek dolduruyor. Yapılan çalışmalar ile sokak hayvanlarının soğuk havalarda mama ve su bulma konusunda zorluk yaşamaması hedefleniyor.  

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın güzelliğine güzellik katan minik dostlarımızı yılın her günü öncelikli tuttuklarını belirterek, özellikle soğuk ve karlı havalarda çalışmaların aralıksız süreceğini belirtti.