Gündem
Giriş Tarihi : 22-09-2021 00:42   Güncelleme : 22-09-2021 00:42

Öğrencilere Çevre ve Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Kapaklı Belediyesi; çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çevre ve sıfır atık konusunda bilinçlenmesi için eğitim çalışmalarına devam ediyor

Öğrencilere Çevre ve Sıfır Atık Eğitimi Verildi

Kapaklı Belediyesi; çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çevre ve sıfır atık konusunda bilinçlenmesi için eğitim çalışmalarına devam ediyor. 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda verilen çevre ve sıfır atık eğitimlerinin ilki Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında çevre ve sıfır atık uygulamalarını başarıyla sürdüren Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor.

İLK EĞİTİM NAZMİYE SEYFETTİN KOÇAK ORTAOKULU’NDA DÜZENLENDİ

Çocukların, gençlerin ve yetişkinlerin çevre ve sıfır atık konusunda bilinçlenmesi için eğitimler gerçekleştiren Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda verilen çevre ve sıfır atık eğitimlerinin ilki Nazmiye Seyfettin Koçak Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

Sıfır Atık Müdürlüğü personeli tarafından verilen çevre ve sıfır atık eğitiminde öğrencilere çevre ve sıfır atık bilinci, sıfır atığın önemi, atıkların kaynağında ayrıştırılması, atık yönetimi ile ilgili sunum yapıldı.