Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2021 01:31   Güncelleme : 16-09-2021 01:31

Kazak Gölü Güzergahına Bisiklet Yolu Yapılıyor

Kapaklı Belediyesi tarafından vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Kazak Gölü Mesire Alanı güzergahına bisiklet yolu yapılıyor

Kazak Gölü Güzergahına Bisiklet Yolu Yapılıyor

Kapaklı Belediyesi tarafından vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda Kazak Gölü Mesire Alanı güzergahına bisiklet yolu yapılıyor.

Kilit taş yol yapımı baştan sona yenilenen ve ek bağlantı yollarının da yapıldığı Kazak Gölü Mesire Alanı güzergahında 3 kilometre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde yapılan bisiklet yolunda çalışmalar hızla devam ediyor.

“BİSİKLET KULLANIMININ KENTİMİZDE YAYGINLAŞMASI AMACIYLA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen bisiklet yolu yapım çalışması ile ilgili, “Kentimizde üstyapı ve altyapı çalışmaları, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler olmak üzere birçok farklı alanda vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yine özellikle gençlerimizden ve bisikletseverlerden gelen istekler doğrultusunda kentimizin ilk bisiklet yolunun yapımına Kazak Gölü Mesire Alanı güzergahımızda başladık. Bisiklet yolumuz 3 kilometre uzunluğunda ve 4 metre genişliğinde yapılıyor. Ardından güzergahta aydınlatma çalışmaları da gerçekleştireceğiz.  Sağlıklı bir yaşam, sürdürülebilir bir çevre için alternatif ulaşım aracı olan bisiklet kullanımının kentimizde yaygınlaşması amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bisiklet yolumuzu kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.