Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2021 02:43   Güncelleme : 02-09-2021 02:43

Kapaklı’da Muhteşem Festival

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 3 gün süren 2

Kapaklı’da Muhteşem Festival

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve 3 gün süren 2. Kazak Gölü Festivali binlerce vatandaşın katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Kültür, sanat ve spor etkinliklerinin bir arada gerçekleştirildiği 2. Kazak Gölü Festivali’nde 28 Ağustos tarihinde Anadolu Ateşi Dans Topluluğu ve DJ Çağrı Baki, 29 Ağustos tarihinde Güliz Ayla ve Mustafa Ceceli ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda ise Ufuk Beydemir ve Ziynet Sali vatandaşlara unutulmaz bir 3 gün yaşattı.

BİSİKLET YARIŞI VE UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

2.Kazak Gölü Festivali 28 Ağustos Cumartesi günü Bisiklet Yarışı ile başladı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in startını verdiği yarış Belediye önünden başlayarak Kazak Gölü’nde sona erdi. 67 yarışmacının katıldığı yarışın kazananı Ömer Talha Yalçın olurken, ikinci Mehmet Gündüz, üçüncü Arda Canbaz oldu. Ardından düzenlenen uçurtma şenliğinde Başkan Çetin, çocuklar ve aileleriyle birlikte uçurtmaları gökyüzüne bıraktı.

YAZARLAR SÖYLEŞİ VE İMZA ETKİNLİĞİNDE OKURLARIYLA BULUŞTU

Festival kapsamında Kazak Gölü Kır Bahçesi’nde ünlü yazarlar okurlarıyla bir araya geldi.

3 gün boyunca çocuklara yönelik Bubble Show, Jonglör, maskot ve cambaz gösterileri ile çocuklar gönüllerinde eğlenip, oyunlar oynadı.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENDİ

Kapaklı Belediyesi Emek Sepeti Üretim Atölyesi görsel ve el sanatları sergileri ve uygulamalı sanat atölyeleri festival boyunca vatandaşlarla buluşturuldu.

SIFIR ATIK STANTI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Temel itfaiye eğitiminin de verildiği festival boyunca “Kapaklı’da Hedef Sıfır Atık” anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından tanıtım standı kuruldu. Kapaklı Belediyesi’nin 27 aylık süreçte sıfır atık konusunda yaptığı çalışmaların vatandaşlara anlatıldığı standa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Eğitimlerin de verildiği stantta vatandaşlara saksı, toprak ve çeşitli hediyeler verildi.

YAZ SPOR OKULU ÖĞRENCİLERİNE BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ

28 Ağustos tarihinde Kapaklı Stadyumu’nda devam eden festival programı kapsamında Yaz Spor Okulları öğrencilerine başarı belgeleri takdim edildi.

Sunuculuğunu Afitap Değermencioğlu’nun yaptığı festivalde birbirinden güzel şarkıları seslendiren şarkıcılar, alanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı.

ZAFER KOŞUSU DÜZENLENDİ

Festivalin üçüncü gününde 30 Ağustos Zafer Bayramı’na özel Zafer Koşusu gerçekleştirildi. 52 yarışmacının katıldığı Zafer Koşusunun kazananı Mustafa Güler olurken, ikinci Muhammet Taştan, üçüncü Mustafa İdrisoğlu oldu. Zafer Bayramı coşkusu Ufuk Beydemir ve Ziynet Sali konserleriyle devam etti.

“ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN”

Ufuk Beydemir konserinin ardından yoğun alkışlar eşliğinde sahneye çıkan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, coşkulu kalabalığı selamladıktan sonra şu konuşmayı yaptı:

Tarihi zaferlerle dolu milletimizin iftihar abidesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz ve siz kıymetli vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği Kazak Gölü Festivalimizi, 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla birleştirerek tamamladık. Kültür, sanat, müzik, spor ve eğlence dolu unutulmaz bir üç gün yaşadık.

Türk tarihi zaferlerle doludur. Türk tarihinin altın sayfalarının yazıldığı ağustos ayında, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi ve Anadolu topraklarının korunmasını sağlayan Büyük Taarruz’a kadar birçok zafere imza atıldı. Bugün de 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. Yıldönümünü kutlamanın gururu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.  Gazi Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz, 4 gün süren göğüs göğse çarpışmaların ardından Dumlupınar’da kesin bir zaferle sonuçlanmıştır.  Türk milletinin şanlı tarihinin dönüm noktası olan 30 Ağustos, milletimizin kendisine ömür biçen emperyalist niyetleri kursaklarda bıraktığı ve Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolu açtığı tarihimizin en kritik dönüm noktalarından biridir.  Milletimiz, her türlü yokluk ve imkânsızlığa rağmen kazandığı bu zaferle 1071 Malazgirt’te bize yurt kılınan bu toprakların ezeli ve ebedi vatanımız olduğunu bir kez daha tescil etmiştir.

Büyük Zafer’e ilham veren ruh, inanç ve irade, 99 yıl önce olduğu gibi bugün de milletimize istikamet çizmektedir.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını minnetle yâd ediyorum.  Vatanımız, ezanımız, bayrağımız ve bağımsızlığımız uğrunda can veren aziz şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.  Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

ZİYNET SALİ BİRBİRİNDEN GÜZEL ŞARKILARINI SESLENDİRDİ

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından sahneye çıkan sevilen şarkıcı Ziynet Sali söylediği birbirinden güzel ve eğlenceli şarkılarla alanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz bir gece yaşattı. Vatandaşlar şarkıcıların seslendirdiği şarkılara coşkuyla eşlik etti.

Konserlerin ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, şarkıcılara şilt ve çiçek takdim etti.

 

 

 

.