Gündem
Giriş Tarihi : 27-09-2021 15:18   Güncelleme : 27-09-2021 15:18

Kapaklı’da Bir İlk Daha: Kapaklı Pınar Şenliği Muhteşem Geçti

Bu yıl ilki düzenlenen Kapaklı Pınar Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu

Kapaklı’da Bir İlk Daha: Kapaklı Pınar Şenliği Muhteşem Geçti

Bu yıl ilki düzenlenen Kapaklı Pınar Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Çocuklara yönelik Bubble şovlar, dart oyunları ve maskot gösterilerinin yanı sıra Kapaklı Belediyesi tarafından sünnet işlemi yaptırılan 243 çocuğun kortej yürüyüşü, kına ve eğlencesi de düzenlendi.

Trafiğe kapatılan Pınar Bulvarı’nda saat 14:00’da başlayan etkinliklerde çocuklara yönelik Tahta Bacak gösterisi, Bubble şov, akrobasi, ateş ve denge gösterileri, dart oyunları gün boyu devam etti.  Ayrıca Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünler açılan stantlarda satışa sunuldu. Kapaklı Belediyesi bünyesindeki Sıfır Atık Müdürlüğü ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü stantlarında da vatandaşlara çeşitli promosyon hediyeleri verildi.

Kapaklı Pınar Şenliği’nin açılış kurdelesi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, belediye başkan yardımcıları, sünnet çocukları, aileleri ve vatandaşlarla birlikte kesildi. Kurdele kesimi öncesi bir konuşma yapan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Kapaklı’da ilkleri hayata geçirdiklerini vurgulayarak Kapaklı Pınar Şenliği’ne dikkat çekti.

Şenliğimizin adını, eski belediye meydanında bulunan su kuyusundan alan, Pınar Bulvarı’na da ismini veren pınar isminden esinlenerek Kapaklı Pınar Şenliği olarak belirledik. Bu vesile ile ilçemizin tarihini de yaşatmış oluyoruz. Geçtiğimiz yıl Pınar Bulvarımızı üst yapısı, peyzaj çalışmaları ve aydınlatmaları ile yenileyerek Kapaklı’nın vizyon caddesi haline getirdik. Amacımız bu yıl 2 gün, gelecek yıllarda tamamen trafiğe kapatıp sosyal bir alan haline getirmek istiyoruz.” dedi.

Başkan Çetin konuşmasına şöyle devam etti: Temmuz ayında planladığımız şenliğimizi ülkemizde yaşanan orman yangınları ve sel felaketleri dolayısıyla erteledik. 3 gün boyunca Kazak Gölü Festivali ile eğlendikten sonra bugün de Kapaklı Pınar Şenliğimiz ile doyasıya eğleneceğiz. Hanımlarımızın belediyemiz kurslarında elde ettiği becerilerle ortaya çıkan ürünlerin satışının yapıldığı, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüzün etkinliklerinin olduğu, canlı müzik dinletileri gibi bir dizi eğlenceyi sünnet olan evlatlarımızla yaşayalım istedik. Bunları gelecek yıl inşallah pandemisiz bir ortamda çok daha iyilerini hep beraber yaşamak istiyoruz.

Kapaklımızı ışıl ışıl yaparak bütün güzelliklerini, 81 ilden gelmiş olan hemşehrilerimizle bir çatı altında yaşayacağız. “Değişen ve Gelişen Kapaklı” sloganımızı sadece görsel olarak değil kültürel anlamda, sosyal anlamda bir dizi etkinliklerle hayata geçireceğiz.

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından Yaşar Doğu Caddesi önünden başlayan kortej yürüyüşü eski belediye meydanında son buldu. Sünnet çocukları için mevlid-i şerifin okunmasının ardından Başakn Çetin, sünnet olan 243 çocukla tek tek fotoğraf çektirerek sünnet kınalarını yaktı. Kına programının ardından Halk Oyunları ekibi, birbirinden farklı yöresel oyunları sahneleyerek binlerce vatandaştan alkış ve beğeni topladı.

Şenliğin ilk gününün finalini ise sanatçı Emrah Meloğlu yaptı. Meloğlu, sevilen şarkılarını seslendirdi. Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Meloğlu’na gecenin sonunda plaket ve çiçek takdim etti.

Kapaklı Pınar Şenliği’nin ikinci günü de ilk gün gibi eğlenceli geçti. Şenliğin tadını yine en çok çocuklar çıkarırken, çocuklar bubble şov, tahta bacak gösterileri, denge gösterileri ve maskot oyunları ile gönüllerince eğlendiler.

İkinci gün akşamında Gencer Savaş Bandosu sahne aldı.

Konserin ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Gencer Savaş Bandosu’na plaket ve çiçek takdim etti.

Şenliğin finalini ise Dj Alp Kocatepe yaptı. Birbirinden hareketli ve eğlenceli şarkılarla Kapaklılı vatandaşlara unutulmaz bir akşam yaşatan Kocatepe’ye Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özden çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.

 

 

 

.