Gündem
Giriş Tarihi : 20-09-2021 18:24   Güncelleme : 20-09-2021 18:24

Kapaklı Pınar Şenliği’nin İlki 25-26 Eylül’de Düzenlenecek

Kapaklı Belediyesi tarafından baştan sona yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulan Pınar Bulvarı’nda 25-26 Eylül tarihlerinde Kapaklı Pınar Şenliği’nin birincisi düzenlenecek

Kapaklı Pınar Şenliği’nin İlki 25-26 Eylül’de Düzenlenecek

Kapaklı Belediyesi tarafından baştan sona yenilenerek modern bir görünüme kavuşturulan Pınar Bulvarı’nda 25-26 Eylül tarihlerinde Kapaklı Pınar Şenliği’nin birincisi düzenlenecek. Şenlik kapsamında Kapaklı Belediyesi tarafından sünnet işlemleri gerçekleştirilen sünnet çocuklarının kınası da yapılacak.

Emek Sepeti Üretim Atölyesi ve belediyemiz kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünlerini stantlarda sergileyip satışa sunacağı, animasyon gösterilerinden canlı müzik dinletilerine, sportif etkinliklerden halk oyunları gösterilerine kadar içerisinde birçok farklı etkinliği barındıracak Kapaklı Pınar Şenliği’nde Gencer Savaş Bandosu ve şarkıcı Emrah Meloğlu sahne alacak.

KAPAKLI’DA YENİ BİR ŞENLİK HEYECANI DAHA YAŞANACAK

Kapaklı’da 28-29-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen ve binlerce vatandaşın katıldığı 2.Kazak Gölü Festivali’nin ardından yeni bir şenlik heyecanı daha yaşanacak. Kapaklı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar ile baştan sona yenilenerek, ışıl ışıl bir görünüme kavuşan ve ilçenin cazibe merkezi haline gelen Pınar Bulvarı’nda 25-26 Eylül tarihlerinde Kapaklı Pınar Şenliği’nin birincisi düzenlenecek.

ALAN TRAFİĞE KAPATILACAK

2 gün sürecek Kapaklı Pınar Şenliği kapsamında Yaşar Doğu Caddesi girişi ile PTT arasındaki alan trafiğe kapatılacak.

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLER SERGİLENİP, SATIŞA SUNULACAK

Alanda kurulacak stantlarda Kapaklı Turizm ve Yöresel Ürünler Merkezi Emek Sepeti Üretim Atölyesi ve Kapaklı Belediyesi kursiyerlerinin el emeği göz nuru ürünleri sergilenecek ve satışa sunulacak.

ANİMASYON GÖSTERİLERİ OLACAK

Patlamış mısır ve pamuk şekerinin dağıtılacağı Kapaklı Pınar Şenliği’nde 25 Eylül 2021 Cumartesi günü saat 13.00’dan itibaren çocuklara özel maskotlar ve tahta bacak gösterileri olacak.

Ardından sünnet çocukları ile kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Eski belediye meydanında devam edecek program kapsamında video gösterimi ve halk oyunları gösterisi yapılacak.

İLK GÜN EMRAH MELOĞLU SAHNE ALACAK

Kapaklı Pınar Şenliği’nin ilk gün programı kapsamında bölgenin sevilen şarkıcısı Emrah Meloğlu birbirinden güzel şarkılarını seslendirecek.

SÜNNET ÇOCUKLARI İÇİN KINA YAKILACAK

Şarkıcı Emrah Meloğlu’nun konserinin ardından sünnet çocukları için kına yakılacak.

GENCER SAVAŞ BANDOSU VE DJ ALP KOCATEPE SAHNE ALACAK

Canlı müzik dinletisi, animasyon gösterileri, dart ve hedef vurma gibi etkinliklerin devam edeceği ikinci gün programında saat 19.30’da Yaşar Doğu Caddesi girişinden eski belediye meydanına kadar Gencer Savaş Bandosu eşliğinde kortej yürüyüşü gerçekleştirilecek. Eski belediye meydanında devam edecek programda Gencer Savaş Bandosu konser verecek. Kapaklı Pınar Şenliği DJ Alp Kocatepe’nin performansı ile sona erecek.

“TÜM VATANDAŞLARIMIZ DAVETLİDİR”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Işıl ışıl görünümüyle modern bir hale kavuşturduğumuz Pınar Bulvarımızda 25-26 Eylül tarihlerinde bu yıl ilk kez Kapaklı Pınar Şenliği etkinliğimizi düzenleyeceğiz.

Sünnet işlemlerini gerçekleştirdiğimiz çocuklarımızın kınasını ve mevlidini gerçekleştirecek, ailelerimizde çocuklarımızın mutluluklarını hep birlikte yaşayacağız. Gencer Savaş Bandosu, Dj Alp Kocatepe ve Emrah Meloğlu konserleriyle coşkunun zirve yapacağı Kapaklı Pınar Şenliğimize tüm vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.

 

.