Spor
Giriş Tarihi : 17-01-2022 15:30   Güncelleme : 17-01-2022 15:30

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZİN MÜCADELE ETTİĞİ ”TÜRKİYE U23 KADINLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI” SONA ERDİ.

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZİN MÜCADELE ETTİĞİ ”TÜRKİYE U23 KADINLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI” SONA ERDİ.

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZİN MÜCADELE ETTİĞİ ”TÜRKİYE U23 KADINLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI” SONA ERDİ.

KADIN GÜREŞÇİLERİMİZİN MÜCADELE ETTİĞİ ”TÜRKİYE U23 KADINLAR SERBEST GÜREŞ ŞAMPİYONASI” SONA ERDİ.
8-9 OCAK 2022 
Dereceye giren sporcular ve kulüpler:
50 kg:
1. Zehra Demirhan (Ankara EGO)
2. Fatma Kızmaz (Edirne Trakya Birlik S.K.)
3.Şeyma Kızmaz (Edirne Trakya Birlik S.K.)
3.Elif Işkın ((Yalova Termal Belediye S.K.)
53kg:
1. Emine Çakmak(Yalova Termal Belediye S.K.)
2. Rahime Arı(Yalova Altınova Tersaneler S.K.)
3.Eylem Gök (Hakkari Güreş)
3. Sıla Aykul (Tokat Turhal Belediye SK)
55kg:
1. Zeynep Yetgil (Ankara EGO)
2. Damla Kor (Tekirdağ Süleymanpaşa S.K.)
3. Gamze Nur Kamaz (Tekirdağ Çorlu Belediye)
3. Esra Nur Eren ( Samsun Spor Lisesi)
57 kg:
1. Elvira Kamaloğlu(Erzincan Gençlik S.K.)
2. Eda Tekin (Antalya Ferdi)
3. Özge Fındıkçı (Trabzon Büyükşehir Belediye)
3. Nazar Kaya (Edirne Trakya Birlik S.K.)
59kg:
1. Selvi İlyasoğlu (Muğla Köyceğiz Belediye S.K.)
2. Nurife Duman (Tekirdağ Çorlu Belediye)
3.Halime Polat (Diyarbakır Yurdum GSK)
3.Ebru Dağbaşı (Tokat Turhal Belediye SK)
62kg :
1. Merve Karadeniz (Karabuk Gençlik GSİ)
2. – Çağla Yarım(Tokat Turhal Belediye SK)
3. Ebru Yılmaz (Trabzon Büyükşehir Belediye)
3. Özem Şimşek (Antalya Asat S.K.)
65kg:
1. Yağmur Çakmak (Balıkesir Büyükşehir Belediye)-
2. Gülsüm Bingöl(Tekirdağ Çorlu Belediye)
3. Gamze Nur Adakan ( Ankara EGO)
3. Songül Alpkaya(Diyarbakır Yurdum GSK)
68kg:
1. Aslı Demir(ADIYAMAN GSK)
2. Sehernur Bulut(Trabzon Büyükşehir Belediye)
3. Nesrin Baş (Tokat Turhal Belediye SK)
3. Nazmiye Budak ( Adana Kozan Halkeğitim)
72 kg:
1. Merve Pul (Tekirdağ Çorlu Belediye)
2. Nazar Batır (Tokat Turhal Belediye SK)
3. Havva Duran (Antalya Asat S.K.)
3. Vahide Nur Gök (Trabzon Büyükşehir Belediye)
76 kg :
1. Mehtap Gültekin(Trabzon Büyükşehir Belediye)
2. Melisa Sarıtaş (Yalova Termal Belediye S.K.)
3.Melike Közgün (Diyarbakır Yurdum GSK)
3. Ümmühan Duran (Antalya Asat S.K.)
 
 Türkiye U23 Kadınlar Güreş Şampiyonasında Trabzon Büyükşehir Belediyesi 102 puan toplayarak takım olarak Türkiye Şampiyonu oldu. Tekirdağ Çorlu Belediye 94 puan alarak Türkiye 2.si oldu. Tokat Turhal Belediyesi ise topladığı 91 puan ile 3. sırada yer aldı.
 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce organizasyonun gerçekleşmesindek katkılarından dolayı Çorlu Beledi Başkanı Sayın Ahmet SARIKURT , Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN ve Çorlu Belediyesi Spor Kulübü Başkanı sayın Hasan ELİGÜL’ e  teşekkür ederiz.