Gündem
Giriş Tarihi : 14-06-2021 19:16   Güncelleme : 14-06-2021 19:16

HES Kodlu Anahtarlık Dağıtımımız Sürüyor

Kapaklı Belediyesi tarafından kamu kurumları, bankalar, alışveriş merkezleri gibi günlük hayatın birçok alanında kullanım zorunluluğu olan HES kodu vatandaşlara anahtarlık olarak veriliyor

HES Kodlu Anahtarlık Dağıtımımız Sürüyor

Kapaklı Belediyesi tarafından kamu kurumları, bankalar, alışveriş merkezleri gibi günlük hayatın birçok alanında kullanım zorunluluğu olan HES kodu vatandaşlara anahtarlık olarak veriliyor.

“HES Kodunu Yolla, Anahtarlığını Al” kampanyası başlatan Kapaklı Belediyesi, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden verilen süresiz HES kodunu ve ismini gönderen vatandaşlara HES kodlarını karekodlu şekilde anahtarlıkla hediye ediyor.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, uygulamanın hem önlem hem de kolaylık amaçlı olduğunu söyledi. Başkan Çetin, “HES kodunu bizlere ileten tüm vatandaşlarımıza isminin yazılı olduğu ve HES kodunun karekoda dönüştürülmüş şekliyle anahtarlık hediye ediyoruz. Bu uygulama ile hayatın birçok alanında kullanma zorunluluğu olan HES kodunun kullanma zorunluluğu olan alanlarda pratik bir şekilde kullanılması için oldukça kolaylık olduğunu düşünüyorum. Bu sağlanan kolaylık aynı zamanda HES kodu ibraz etme sırasında oluşabilecek yoğunluğun da önüne geçmiş olacak.” dedi.

Kampanyanın başladığı günden bugüne kadar toplam 3 bin 284 anahtarlık başvurusundan 2 bin 180 adeti vatandaşlara teslim edildi. Ücretsiz anahtarlık kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını www.kapakli.bel.tr adresinden online olarak yapabilir.