Gündem
Giriş Tarihi : 16-09-2021 22:05   Güncelleme : 16-09-2021 22:05

Gaziler, Gazi Aileleri ve Şehit Ailelerini Ağırladık

Kapaklı Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen programda gaziler, gazi aileleri ve şehit aileleri yemekte ağırlandı

Gaziler, Gazi Aileleri ve Şehit Ailelerini Ağırladık

Kapaklı Belediyesi tarafından 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen programda gaziler, gazi aileleri ve şehit aileleri yemekte ağırlandı.

Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi Balo Salonunda düzenlenen programa Kapaklı Kaymakamı Bayram Sağır, Kapaklı Belediye Başkanvekili Nizamettin Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş, gaziler, gazi aileleri ve şehit aileleri katılım gösterdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş yaptı.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ VE OLMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanvekili Nizamettin Çoban, “Şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımı iletmek istiyorum. Vatan toprağının her bir karışında şehitlerimizin ve gazilerimizin kanları bulunmaktadır. Biz hep birlikte büyük bir aileyiz. Şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Atalarımızdan aldığımız bu kutsal emanete, vatanımıza bizler de canımız pahasına sahip çıkacağız. 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle bugün bir kez daha başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadele ruhuyla canları pahasına vatan toprağını savunan, cennet vatanımız için canlarını feda eden ve şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hayatta olan tüm kahraman gazilerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederken, sağlıklı bir ömür diliyorum.” dedi.

Düzenlenen yemek programı hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.