Gündem
Giriş Tarihi : 22-10-2021 22:18   Güncelleme : 22-10-2021 22:18

Engelsiz Yaşam Parkı’nda Çalışmalar Başladı

Engelsiz Yaşam Parkı’nda Çalışmalar Başladı

Engelsiz Yaşam Parkı’nda Çalışmalar Başladı

Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentimize kazandırılacak 13 yeni park ve yaşam alanından biri olan Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi üzerine yapılacak Engelsiz Yaşam Parkı’nda çalışmalar başladı.

Toplam 3 bin 615 metrekare alanda yapımına başlanan Engelsiz Yaşam Parkı’nda 1030 metrekare engelsiz çocuk alanlarının yanı sıra basketbol sahası, tenis-voleybol sahası, yürüyüş yolu, oturma alanları ve peyzaj düzenlemesi yer alacak.

3 BİN 615 METREKE ALAN ÜZERİNE YAPILIYOR

Daha yeşil ve daha fazla sosyal yaşam alanları olan bir Kapaklı için çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kentimize 13 yeni park ve yaşam alanı kazandırılıyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi Vatan Caddesi üzerine Engelsiz Yaşam Parkı yapılıyor. 3 bin 615 metrekare alanda yapımına başlanan Engelsiz Yaşam Parkı’nda 1030 metrekare engelsiz çocuk oyun alanları yer alacak. Bir adet basketbol sahası, bir adet de tenis ve voleybol sahası olacak 2 spor tesisinin de yer alacağı park alanında yürüyüş ve gezinti yolları bulunacak. Oturma alanları, peyzaj çalışmaları ve aydınlatma çalışmalarıyla park mahalle sakinlerinin nefes alacağı güzel bir sosyal yaşam alanı olacak.