Gündem
Giriş Tarihi : 18-08-2021 22:50   Güncelleme : 18-08-2021 22:50

EKPSS Hazırlık Eğitimi Başvuruları Başladı

Kapaklı Belediyesi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz hazırlık eğitimi verilecek

EKPSS Hazırlık Eğitimi Başvuruları Başladı

Kapaklı Belediyesi tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz hazırlık eğitimi verilecek.

“Sevgi varsa engel yoktur” anlayışıyla engelli vatandaşları desteklemek, ihtiyaçlarına dönük hizmet vermek, onların toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak ve ailelerine yardımcı olmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Kapaklı Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) hazırlanan engelli kursiyerlere yönelik ücretsiz hazırlık eğitimi verilecek.

BAŞVURULAR ŞAHSEN VEYA ONLİNE YAPILABİLECEK

Başvurular Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan Kadın ve Aile Müdürlüğü ile Kapaklı İletişim Merkezi’nde bulunan başvuru masalarından şahsen veya EKPSS Eğitimi Başvuru Formu adresinden online yapılabilecek.

EKPSS NEDİR?

EKPSS, Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu engellilerin engel grupları ve eğitim durumlarına göre yapılan ve sonuçları Devlet memurluğu ile kamu kurum ve kuruluşlarının işçi kadrolarına alınmalarında kullanılan merkezi sınav demektir.