Tekirdağ Haber
HV
09 ARALIK Cuma 05:01

Cumhuriyetimizin 99’uncu Yıl Dönümü Fener Alayı Korteji ve Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası Konseriyle Kutlanacak

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2022 21:33   Güncelleme : 27-10-2022 21:33
Cumhuriyetimizin 99’uncu Yıl Dönümü Fener Alayı Korteji ve Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası Konseriyle Kutlanacak

Cumhuriyetimizin 99’uncu Yıl Dönümü Fener Alayı Korteji ve Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası Konseriyle Kutlanacak

Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıl dönümü Kapaklı’da fener alayı ve Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası konseriyle coşku içerisinde kutlanacak. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşını, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyor; fener alayı korteji ve Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası konserimize tüm hemşehrilerimi davet ediyorum.” dedi.

KUTLAMA PROGRAMI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı 28 Ekim Cuma günü saat 14.00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak. 29 Ekim Cumartesi günü saat 09.30’da Kapaklı Kaymakamlığında tebriklerin kabulünün ardından kutlama programı İlçe Stadyumu’nda devam edecek. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayacak kutlamalar geçit töreni, Kaymakam Bayram Sağır’ın konuşmaları, şiirlerin okunması ve gösterilerin sergilenmesiyle devam edecek. Ödül töreninin ardından bayrak final gösterisi ile kutlama programı sona erecek. Havanın yağışlı olması durumunda program ÇOSB Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu akşam saatlerinde Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenecek etkinlikler ile devam edecek. 29 Ekim Cumartesi günü akşam saat 19.00’da belediye meydanında başlayacak Fener Alayı korteji ile binlerce vatandaş ellerinde ay yıldızlı bayrağımız ile Pınar Bulvarı istikametinden Bülent Ecevit Parkı’na kadar yürüyecek. Ardından saat 20.00’da ise Sarpedon Cumhuriyet Orkestrası sahne alacak. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin düzenlenecek etkinliklere herkesi davet etti.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda ise şu ifadeleri kullandı: 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş ve bağımsızlık hedefiyle tarihte eşi benzeri görülmemiş bir mücadele ve kahramanlık örneğinin ortaya konduğu Kurtuluş Savaşını kazanan aziz milletimiz 29 Ekim 1923 tarihinde ikinci büyük zaferini de yaşayarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Cumhuriyeti ilan etmiştir.

Cumhuriyet erdemin, kararlılığın, azmin, çalışmanın, birlikte olmanın, bir olmanın, kardeşçe birbirimizi kucaklamanın ve kenetlenmenin, millet olarak el birliği ve gönül birliği ile hareket etmenin, var olmanın adıdır. Cumhuriyeti korumak, sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan bu ülkenin evlatlarının, hepimizin müşterek vazifesidir. Bu kutlu vazifeyi yerine getirmek adına ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımak için genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle her daim okumalı, araştırmalı, üretmeli, ülkemizin gücüne güç katmalıyız.

Bu duygularla, Türkiye Cumhuriyeti’nin 99’uncu yaşını, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklâlimiz için mücadele eden bütün kahramanlarımızı hürmetle, rahmetle yad ediyorum.

 

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi