Gündem
Giriş Tarihi : 30-10-2021 05:31   Güncelleme : 30-10-2021 05:31

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fener Alayı ve Edis Konseri İle Taçlandı

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fener Alayı ve Edis Konseri İle Taçlandı

Cumhuriyet Bayramı Coşkusu Fener Alayı ve Edis Konseri İle Taçlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kapaklı’da düzenlenen resmi törenlerin ardından gerçekleştirilen Fener Alayı ve Edis konseri ile coşku içerisinde tamamlandı.

Akşam saat 19.00’da başlayan Fener Alayı’nda bir araya gelen binlerce vatandaş şanlı Türk bayrağımız ve ellerde fenerler ile Belediye Meydanı’ndan İlçe Stadyumu’na kadar yürüdü. Ardından ünlü şarkıcı Edis seslendirdiği unutulmaz şarkılar ve dans performansı ile Kapaklılılara unutulmaz bir gece yaşattı.

KAPAKLI’DA 29 EKİM COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 98’inci kuruluş yıl dönümü törenleri, tüm ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de bir dizi etkinlikle kutlandı. Gündüz saatlerinde Kapaklı Kaymakamlığı ve İlçe Stadyumu’nda gerçekleştirilen resmi törenlerin ardından bayram heyecanı akşam saatlerinde Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı ve Edis konseri ile devam etti.

FENER ALAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kapaklı Belediyesi önünde akşam saat 19.00’da başlayan Fener Alayı’nda binlerce vatandaş Pınar Bulvarı üzerinden ellerinde şanlı Türk bayrağımız, dövizler ve fenerler ile İlçe Stadyumu’na kadar yürüdü.

ETKİNLİKLER EDİS KONSERİ İLE DEVAM ETTİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu İlçe Stadyumu’nda gerçekleştirilen Edis konseri ile devam etti.

Akabinde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin vatandaşları selamlayarak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

BAŞKAN ÇETİN’DEN 29 EKİM KONUŞMASI

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, konser alanını dolduran binlerce vatandaşa hitaben yaptığı konuşmada, “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Cumhuriyetimizin ilanının 98’incı yıl dönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “en büyük eserim” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıl dönümüne erişmenin engin gururunu, onurunu, sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan tam 98 yıl önce 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi; Milli Mücadele’nin kalbi ve karargahı olma vasfına, kurucu olma ayrıcalığını da eklemiştir. Gazi Mustafa Kemal ve mücadele arkadaşlarının, Anadolu’yu işgal ve istiladan kurtarırken, milletle sarsılmaz bağını oluşturan Meclis; bu defa kurulan yeni devletin yönetim şeklini belirlemiş; milli iradenin tartışılmaz üstünlüğünü ve kudretini ilan ederek yeni bir yol açmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti, asra yaklaşan tecrübesi ve birikimiyle hepimizin gözbebeğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu büyük mirası, milletin, millet iradesinin ve onların bize gösterdiği kararlılığın üzerinde istikbale doğru büyük ve emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Bu vesileyle milletçe paylaştığımız bu coşkulu ve heyecanlı günde devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, istiklal ve hürriyet kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet’in ilanının 98’inci yılını kutluyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

EDİS’TEN UNUTULMAZ BİR KONSER

Başkan Çetin’in konuşmasının ardından sahneye ünlü şarkıcı Edis çıktı. Birbirinden güzel şarkılarını seslendiren ünlü şarkıcı Edis, sahne ve dans performansı ile Kapaklılılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Konserin ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, şarkıcı Edis’e çiçek ve plaket takdim etti.

 

 

 

.