Gündem
Giriş Tarihi : 07-05-2021 01:06   Güncelleme : 07-05-2021 01:06

Çölyak Hastalarına Glutensiz Gıda Paketi Verildi

Kapaklı Belediyesi, gıda alerjisi olarak bilinen çölyak hastaları için glutensiz gıda paketi desteği sağlıyor

Çölyak Hastalarına Glutensiz Gıda Paketi Verildi

Kapaklı Belediyesi, gıda alerjisi olarak bilinen çölyak hastaları için glutensiz gıda paketi desteği sağlıyor. Bu kapsamda hazırlanan glutensiz gıda paketleri Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından hasta ve hasta yakınlarına dağıtıldı.

Kapaklı Belediyesi, sosyal belediyecilik faaliyetleri kapsamında vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde sürdürülen çalışma kapsamında glutensiz gıda çeşidi bulunan paketler Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve ekipler tarafından hasta ve hasta yakınlarına ulaştırıldı.

“DESTEĞİMİZİ HER AY DÜZENLİ OLARAK SÜRDÜRECEĞİZ”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “İlçemizdeki çölyak hastalarına destek olmak amacıyla başlattığımız çalışma kapsamında başvuruda bulunan çölyak hastalarımıza glutensiz gıda paketlerini ulaştırıyoruz. Çölyak hastalarımız hayatın bir gerçeği ve kendilerine dağıttığımız bu gıda paketlerindeki ürünlerin temini zor ve maliyetli. İlçemizdeki çölyak hastalarımıza olan desteğimizi her ay düzenli olarak sürdüreceğiz.” dedi.

Hasta ve hasta yakınları ise Kapaklı Belediyesi tarafından sunulan hizmetlerden dolayı memnun olduklarını belirterek Belediye Başkanı Mustafa Çetin ve tüm ekiplere teşekkür etti.