Gündem
Giriş Tarihi : 22-06-2021 15:55   Güncelleme : 22-06-2021 15:55

Çevre ve Sıfır Atık Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Kapaklı Gazi İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerine çevre ve sıfır atık eğitimi verildi

Çevre ve Sıfır Atık Eğitimlerimiz Devam Ediyor

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Kapaklı Gazi İlkokulu öğrenci ve öğretmenlerine çevre ve sıfır atık eğitimi verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor.

Kapaklı Belediyesi Çevre Mühendisi Sinan Demir tarafından Sıfır Atık Yönetmeliği ve Ambalaj Atıkları Yönetim Planı kapsamında Kapaklı Gazi İlkokulu’nda 60 öğrenci ve 12 öğretmene çevre ve sıfır atık eğitimi verildi. Eğitimde öğrenci ve öğretmenlere çevre bilincinin oluşması için geri dönüşümün önemi, çöp olarak bilinen atıkların geri dönüşüm sayesinde tekrar kullanılabilir hale getirildiği, bu sayede ülke ekonomisine katkıda bulunulduğu ve atıkların nasıl toplanması gerektiği sunumla birlikte anlatıldı.