Gündem
Giriş Tarihi : 01-10-2021 18:31   Güncelleme : 01-10-2021 18:31

Belediyemizde Acil Durum Tatbikatı Gerçekleştirildi

Kapaklı Belediyesi’nde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik kapsamında Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi

Belediyemizde Acil Durum Tatbikatı Gerçekleştirildi

Kapaklı Belediyesi’nde 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik kapsamında Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi. Çalan acil durum sireniyle birlikte belediye personeli ve vatandaşlar hızlıca binadan güvenli alanda tahliye edildi.

AMBULANS VE İTFAİYE EKİPLERİ HAZIR BULUNDU

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkındaki Yönetmelik kapsamında Kapaklı Belediyesi’nde Acil Durum Tatbikatı gerçekleştirildi. Acil durum sireniyle birlikte personel ve belediye içindeki vatandaşlar hızlıca güvenli alana tahliye edildi. Tatbikatta ambulans ve itfaiye ekipleri de hazır bulunurken, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin yaptığı konuşmada ülkemizin deprem kuşağında olduğuna ve son yıllarda yaşanan sel ve yangın felaketlerine dikkat çekti.

“HER DAİM HAZIRLIKLI VE BİLİNÇLİ OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ BİR KEZ DAHA HEP BİRLİKTE GÖRDÜK”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Acil durumlara karşı nasıl reaksiyon gösterdiğimizi ölçtüğümüz ve belediyemizde ilk defa gerçekleştirdiğimiz tatbikatımızda her daim hazırlıklı ve bilinçli olmamız gerektiğini bir kez daha hep birlikte gördük. Farkındalığımızı artırıp, ekibimizi ve ekipmanlarımızı güçlendirerek bu konuda eğitimlerimize devam edeceğiz. Doğal afetlere karşı daha iyi reaksiyon veren bir belediye olmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  Rabbim, her türlü kaza, bela ve afetten ilçemizi ve tüm ülkemizi muhafaza eylesin.” dedi.