Gündem
Giriş Tarihi : 15-07-2021 05:00   Güncelleme : 15-07-2021 05:00

Başkan Çetin’den 15 Temmuz Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Başkan Çetin’den 15 Temmuz Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz gecesi ihanete karşı sadakate, cesarete ve şehadete şahit olunduğunu belirten Başkan Çetin, “15 Temmuz gecesi vatan uğruna şehit düşen 251 vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi minnetle yad ediyorum” dedi.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

Uzun yıllar hile ve entrikalarla emniyet, yargı, ordu, spor, sanat gibi önemli yerlere yerleştirilen kurşun askerleriyle devlet içinde paralel devlet kuran Amerikan destekli FETÖ, 15 Temmuz gecesi eğitim, hoşgörü, hizmet, kardeşlik gibi temel değer ve kavramları tahrif eden maskesini çıkarmış ve gerçek yüzünü, niyetini göstermiştir.  O gece gözlerinde merhamet olmayan örgütlü bir kötülük arkasına sığındıkları desteklerle milletimize saldırmıştır. Şeytanın bayrağı altında batının iktidarı için savaş naraları atmış, Türkiye’yi çökertmek için millete savaş açmış, ele geçirdikleri silahları masumlara çevirmiştir. Uçaklar ve tanklarla millete saldırmışlardır.

Hainlerin bu organize ihanetine karşı aziz milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara dökülmüş, genci yaşlısı, kadını erkeğiyle korkmayı, kaçmayı değil vatana, millete, bayrağa ve ezana sahip çıkmayı seçmiştir. 15 Temmuz gecesi ayağa kalkan aziz milletimiz tarih olmaya razı olmamış, tarih yazmayı başarmıştır.

Rabbime şükürler olsun ki bizler o gece, hainlerin emellerini kursaklarında bırakan milletimizin destansı direnişine ve cesaretine, bedenlerini bu vatan için siper eden şehitlerimizin şehadetine, gazilerimizin kahramanlıklarına şahit olduk. Bu aziz millet, millî ve manevî değerlerimizi istismar etmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğini, fitne karşısında tek yürek olacağını o gün göstermiştir.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yılında bir kez daha vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize teşekkür ediyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle o kara gecede vatan uğruna şehit düşen 251 vatandaşımızı rahmetle anıyor, gazilerimizi de minnetle yad ediyorum.