Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2021 01:15   Güncelleme : 19-05-2021 01:15

Başkan Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102

Başkan Çetin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çetin mesajında şu ifadelere yer verdi:

19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, Amasya Genelgesi, Sivas ve Erzurum Kongreleri ile kurtuluş meşalesine dönüşmüş, tüm yurdu yayılmış, milletimizin azim ve kararlılıkla girdiği milli mücadele zaferle sonuçlanmıştır. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atatürk, büyük fedakarlık ve gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni çok güvendiği gençlere emanet etmiştir.

Umudumuz olan sevgili gençler;

Geleceğimizin mimarı sizlerin sportif, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sosyal ihtiyaçlarına yanıt verebilmek için spor tesisleri inşa ediyor, kurs ve etkinlikler düzenliyoruz.  Zenginleştirdiğimiz kütüphanemiz, yakın zamanda inşasına başlayacağımız Gençlik Merkezi ve Yüzme Havuzu projelerimiz ile sizlerin daha güzel bir Kapaklı’da yaşaması için aşkla ve gayretle çalışıyoruz. 

Yarınlarımız olan siz kıymetli gençlerimizin hayata hazırlanmaları, mutlu, başarılı ve vatanına, milletine bağlı bireyler olmaları için yeni projeler üretmeye, yeni yatırımlarla uygun alanlar oluşturmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanları rahmetle yad ediyor, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.