Gündem
Giriş Tarihi : 11-06-2021 01:57   Güncelleme : 11-06-2021 01:57

Atık Jiletler Geri Dönüşüme Kazandırılacak

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki berberler ve kuaförlerde kullanılmak üzere atık jilet kutusu dağıtımı yapıldı

Atık Jiletler Geri Dönüşüme Kazandırılacak

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki berberler ve kuaförlerde kullanılmak üzere atık jilet kutusu dağıtımı yapıldı.

Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Sıfır Atık Yönetmeliği gereği sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçemizde faaliyet gösteren berberler ve kuaförlerde kullanılmak üzere atık jilet toplama kutusu dağıtıldı.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin yaptığı açıklamada,  berberlerde kullanılan jiletlerin sokak hayvanlarına ve çöp toplayıcılarına zarar vermemesi için geri dönüşüm kampanyası başlattıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Sıfır atık yönetmeliği kapsamında jilet atıkları kaynağında ayrı toplanabilmesi için hazırlanan projemiz uygulamaya konulmuştur.  Belediyemizin dağıtımını sağladığı jilet atık kutuları ile kaynağında ayrı toplanan jilet atıkları belediyemiz ekiplerince alınarak geri dönüşüme kazandırılacak, çöpe atılması engellenmiş olacaktır.” dedi.