Spor
Giriş Tarihi : 06-10-2021 01:31   Güncelleme : 06-10-2021 01:31

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI TEKİRDAĞ’DA BAŞLADI.

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI TEKİRDAĞ’DA BAŞLADI

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI TEKİRDAĞ’DA BAŞLADI.

AMATÖR SPOR HAFTASI PROGRAMI TEKİRDAĞ’DA BAŞLADI.
4 EKİM -10 EKİM 2021
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası programı Tekirdağ’da başladı.
Amatör Spor Haftası faaliyetleri kapsamında il ve ilçe tertip komitelerince hazırlanan programlar doğrultusunda çeşitli spor branşlarında yaş gruplarına göre faaliyetler düzenleniyor.. Bu faaliyetler kapsamında Basketbol ve Voleybol olmak üzere çeşitli branşlarında düzenlenecek etkinliklerde, dostluk çerçevesinde kardeşçe yarışmanın, mücadelenin ve amatör spor ruhunun önemi vurgulanıyor.
Amatör Spor Haftası kapsamında 81 İlde başlanan kortej yürüyüşüne Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN, Süleymanpaşa İlçe Müdürümüz Hüseyin MUTLU, ASKF Başkanı Mehmet KAYA ve Tekirdağ Spor Kulübü Başkanı Mülayim KURU’nun teşriflerinin yanı sıra yoğun katılım gösteren sporcularımız ve Tekirdağ halkı yürüyüşün ardından Sahil Dolgu Saha alanındaki yerlerini aldılar.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ahmet ÜZGÜN’ün Amatör Spor Haftasıyla ilgili konuşmaları yer aldı.
Sayın ÜZGÜN, konuşmasında‘’Çok kıymetli çalışma arkadaşlarım, değerli antrenörlerimiz, çok kıymetli sporcularımız, velilerimiz ve kıymetli Tekirdağ’ lı hemşerilerim ‘’Amatör Spor Haftası Açılış Töreninde’’ sizlerle beraber olmaktan onur duyuyorum.Amatör Spor Haftası açılış sebebiyle burada toplanmış bulunuyoruz ve 1 hafta boyunca birçok etkinlik yapıldı ve yapılmaya da devam edecek.

İnşallah bu covid süreci hala devam ediyor ama birçoğumuz aşılarımızı olduk, tedbirlerimizi aldık tesislerimizde ve biz bu sefer kendimizi ciddi bir şekilde bu hastalıktan da koruyarak bütün amatör spor kulüplerimizle, sporcularımızla bu sezonu kazasız belasız açıyoruz. İnşallah hastalıksız da sakatlıksız da bir sezon geçirmenizi ben canı gönülden diliyorum.
Burada birçok branşımız yer almakta … güreşçisinden voleybolcusuna, basketbolundan hentboluna, tenisinden yüzmesine vs.
Bu özel insanları, antrenörlerimizi…kendi çocuklarından fazla sizlerle zaman geçirdikleri için geçirmeye devam edecekleri için, sizlerle özel ilgilendikleri için, sadece antreman zamanı değil antremanın dışında dertlerinize ortak oldukları için onlara ben teşekkür ediyorum ve sporcularımızdan da antrenörleri için büyük bir alkış istiyorum. Onlara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Şimdide bu güzel çocuklarımızı, bu güzel gençlerimizi her branştan sizlerle beraber, sizlerin, antrenörlerimizin işlerine ortak oldukları için ve her başarıya sizlerle beraber bu öğrencilerimiz başrolde… bu sporcularımız başrolde… bende antrenörlerimizden sporcularımız için alkış istiyorum şimdi.Bunu da siz yaşayarak göreceksiniz velilerimize buradan özellikle sesleniyorum.
Burada bakıyorum amatör sporcuların yanısıra profesyonel hetbol takımımızda buradadır. Ben takımımıza özellikle çok iyi bir başlangıç olmasa da canı gönülden hentbol kadınlar süper liginde başarılar diliyorum. Ve tek bir profesyonel takım aramıza geldikleri ve katıldıkları için de ayağınıza yüreğinize sağlık diyorum. Teşekkür ediyorum. Hentbolcularımızı da alkışlayalım.’’ Şeklinde sözlerini dile getirirken ‘’Amatör Spor Haftası Açılış Töreninde’’ yer alan ASKF Başkanı Ahmet KAYA ‘ya ‘’Hoşgeldiniz Başkanım,bizlerle beraber olduğunuz için onur duyuyorum diyerek teşekkür etti.
Sayın ÜZGÜN,”İnşallah bu önümüzdeki sene Amatör Spor Haftası başlangıcı ve içinde yaptığımız tüm faaliyetlere velilerimizi de ve çok sevdiğimiz Tekirdağ’lı hemşerilerimizi de bekliyoruz. Buradan da duyurusu sporcularımıza kalıyor. Mahalledeki tüm çocuklara, arkadaşlarınıza, yeğenlerinize, velilerinizle komşularınızı davet edin. Biz spor yapan insanlar sağlıklı olur diyoruz ve savunuyoruz. Onların hepsini özellikle amatör sporlarımıza davet edelim bizlerle beraber olmalarını sağlayalım inşallah.
Bu vesileyle tekrardan Amatör Spor Haftamız hayırlı olsun diyorum tüm amatör branşlarımıza canı gönülden başarılar diliyorum.