Tekirdağ Haber
HV
09 ARALIK Cuma 04:47

Amasyalılar Meydanı Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-10-2022 04:47   Güncelleme : 21-10-2022 04:47
Amasyalılar Meydanı Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Amasyalılar Meydanı Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Kapaklı Belediyesi tarafından kent genelinde devam eden yeni yaşam ve sosyal alan oluşturma çalışmaları kapsamında Amasyalılar Meydanı’nda başlatılan yenileme çalışmaları devam ediyor. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in de inceleyerek, ekiplerden bilgi aldığı çalışmalar kapsamında 679 metrekarelik alan baştan sona yenilenerek, oturma grupları, peyzaj ve aydınlatma çalışmaları ile vatandaşların hoşça vakit geçireceği bir alan haline getirilecek.

“YEŞİL VE SOSYAL ALANLARIMIZIN SAYISINI ARTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Amasyalılar Meydanı yenileme çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz nezdinde ilçemizin farklı noktalarında vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz yeşil ve sosyal alanlarımızın sayısını artırmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Mahallesi Yıldız Caddesi ile Hürriyet Caddesi kesişiminde Amasyalılar Meydanı olarak bilenen alanda yenileme çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. 679 metrekarelik alanı oturma grupları, peyzaj ve aydınlatma çalışmaları ile vatandaşlarımızın hoşça vakit geçireceği bir alan haline getirerek inşallah ilçemize kazandıracağız.” dedi.

Başkan Çetin, “Cumhuriyet Mahallemizin yoğun nüfusunun olduğu bir alanda böyle bir ihtiyacı vatandaşlarımızın iletmesinin ardından uzun zamandır farklı amaçlar için kullanılan bu alanı vatandaşlarımızın hoşça vakit geçireceği, sohbet edeceği alana dönüştürmek için çalışıyoruz. Kentimizi daha yeşil, daha yaşanılabilir, daha sosyal alanlarla donatmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Medektif

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi