Gündem
Giriş Tarihi : 22-04-2021 01:04   Güncelleme : 22-04-2021 01:04

5 Litre Atık Yağ Teslim Edene Bulaşık Deterjanı Hediye Edilecek

Kapaklı Belediyesi, çevre ve toprağa zarar vermesi engellenerek gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması hedefiyle bitkisel atık yağların toplanması için yeni bir kampanya başlattı

5 Litre Atık Yağ Teslim Edene Bulaşık Deterjanı Hediye Edilecek

Kapaklı Belediyesi, çevre ve toprağa zarar vermesi engellenerek gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakılması hedefiyle bitkisel atık yağların toplanması için yeni bir kampanya başlattı.

Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanya kapsamında 5 litre bitkisel atık yağ biriktiren vatandaşlara, bulaşık deterjanı hediye edilecek.

Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında sürdürülen uygulamalara bir yenisi daha eklendi.

GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILACAK

Lavaboya dökülen bir litrelik atık yağın bir milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çekilen kampanya kapsamında evlerde biriktirilen atık yağlar belediye ekipleri tarafından pandemi kurallarına dikkat edilerek adresten alınacak ve vatandaşlara 5 litre atık yağ karşılığında bulaşık deterjanı hediye edilecek.  Toplanacak bitkisel yağlar 1. Sınıf Atık Getirme Merkezinde biriktirilecek ve lisanlı firma aracılığı ile geri dönüşüme kazandırılacak.

Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşların 444 80 59 Çağrı Merkezine ulaşıp, iletişim bilgilerini vermesi yeterli olacak.