Gündem
Giriş Tarihi : 25-08-2021 18:18   Güncelleme : 25-08-2021 18:18

30 Ağustos Zafer Koşusu Düzenlenecek

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan Kazak Gölü Festivali eğlenceli etkinlere sahne olacak

30 Ağustos Zafer Koşusu Düzenlenecek

Kapaklı Belediyesi tarafından bu yıl 2’incisi düzenlenecek olan Kazak Gölü Festivali eğlenceli etkinlere sahne olacak. Festival kapsamında belediye meydanında başlayıp Kazak Gölü’nde bitecek olan 30 Ağustos Zafer Koşusu ve Bisiklet Yarışı organize edilecek.

Bu yıl 2’incisi yapılacak olan Kazak Gölü Festivali kültürel etkinliklerin yanı sıra spor faaliyetlerine de sahne olacak. Festivalde düzenlenecek 30 Ağustos Zafer Koşusu ve Bisiklet Yarışı ile heyecanlı saatler yaşanacak.

Festivalde ilk olarak 28 Ağustos tarihinde Bisiklet Yarışı yapılacak. Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası önünden saat 10:30’da start alacak yarış, Pınar Bulvarı ve Mithatpaşa Caddesi’nden geçildikten sonra Kazak Gölü’nde sona erecek. Bisiklet yarışının ardından ise 30 Ağustos’ta ise Zafer Koşusu gerçekleştirilecek. Zafer Koşusu da bisiklet yarışması gibi aynı istikametlerde yapılacak. Kapaklı Belediyesi Hizmet Binası önünden saat 17:00’da start alacak yarış, Pınar Bulvarı ve Mithatpaşa Caddesi’nden geçildikten sonra Kazak Gölü’nde sona erecek.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, düzenlenecek olan etkinliklerle ilgili yaptığı açıklamada, Kazak Gölü festivali ile hem kültürel, hem sanatsal hem de spor faaliyetleri gerçekleştireceklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kentimizi spor, sanat, kültür ve sosyal bir şehir yapma yolundaki faaliyetlerimize Kazak Gölü Festivali devam ediyoruz. Kapaklımızı bir spor kenti yapabilmek adına bu tür sportif etkinliklerimizi de festivalimiz kapsamında organize ediyoruz. Hem bisiklet yarışına hem de Zafer Koşumuza katılacak olan sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.