Gündem
Giriş Tarihi : 29-08-2021 18:47   Güncelleme : 29-08-2021 18:47

2. Kazak Gölü Festivali’nde İlk Gün Coşkusu

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen 2

2. Kazak Gölü Festivali’nde İlk Gün Coşkusu

Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kazak Gölü Festivali’nde ilk gün coşkusu yaşandı.

Belediye önünden bisiklet yarışı ile başlayan festival heyecanı Kazak Gölü’nde uçurtma şenliği, yazar Ahmet Şerif İzgören söyleşi ve imza etkinliği ile çocuklara yönelik etkinliklerle devam etti. Festival coşkusu akşam Kapaklı Stadyumu’nda Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gösterisi ve DJ Çağrı Baki performansı ile zirve yaptı.

BİSİKLET YARIŞI DÜZENLENDİ

2. Kazak Gölü Festivali’nde ilk gün dolu dolu geçti. Kapaklı Belediye önünden başlayan Bisiklet Yarışı’nın startını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin verdi. Başkan Çetin, Pınar Bulvarı, Mithatpaşa Caddesi güzergahı üzerinden Kazak Gölü’nde sona eren yarışta dereceye girenleri giren ve katılan tüm sporcuları tebrik etti. Başkan Çetin, “Kentimizde bir farkındalığı ortaya koymaya, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Sporun her branşında önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Katılımlarınızda dolayı tüm sporculara teşekkür ediyorum.” dedi.

UÇURTMALAR GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Bisiklet yarışının ardından Kazak Gölü’nde Uçurtma Şenliği gerçekleştirildi.

İzgören’in konuşmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İzgören’ katılımlarından dolayı teşekkür ederek şilt ve çiçek takdim etti. İzgören daha sonra kitaplarını imzalayarak okurları ile fotoğraf çektirdi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Festivalin renkli görüntülerini ise çocuklar verdi. Çocuklar için düzenlenen Bubble Show ve Jonglör gösterisi ile eğlenceli saatler yaşandı. Birbirinden özel şovlara eşlik eden çocuklar gönüllerince eğlenip oyunlara oynadı.

ÖĞRENCİLERE BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ

Kazak Gölü’nde gerçekleştirilen etkinliklerin ardından festival heyecanı Kapaklı Stadyumu’nda devam etti. Futbol, voleybol, basketbol, satranç, boks, güreş, tekvando, halk oyunları, spora başlama, jimnastik ve masa tenisi olmak üzere 12 branşta düzenlenen ve 2 bine yakın öğrencinin eğitim aldığı Yaz Spor Okulları’na katılan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. Başkan Mustafa Çetin, başarı belgelerini takdim ettiği öğrenci ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirerek, öğrencilere sporla iç içe başarı bir hayat diledi.

“BELEDİYE HİZMETLERİMİZDE HİÇBİR AKSAMA YAŞANMAMASINA ÖZEL ÖNEM VERDİK”

Ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, 2.

Başkan Çetin konuşmasında, “Malumunuz üzere 2020 Mart ayından bu güne küresel bir salgın ile mücadele içerisindeyiz. Salgın tüm alışkanlıklarımızı değiştirdi. Ekonomiden siyasete, insan ilişkilerinden sosyal hayata kadar her şeyi etkiledi. Bu süreçte birlikteliğin, sarılmanın, bir arada olmanın kıymetini daha iyi anladık. Sohbete, muhabbete, morale hiç olmadığımız kadar ihtiyacımız oldu. Bu alışık olmadığımız süreçte önce sağlık diyerek, vatandaşlarımızın yanında olmaya, belediye hizmetlerimizde hiçbir aksama yaşanmamasına özel önem verdik. Yol çalışmalarından altyapıya, spor tesislerinden sosyal hizmetlere, kültürel, sanatsal, sportif ve mesleki kurslardan park alanları ve sosyal donatılara kadar geniş bir kapsamda gerçekleştirdiğimiz faaliyet ve projelerimiz ile halkımızın yaşam kalitesini artırmayı amaçladık.” diye konuştu.

“HERKESE KEYİFLİ BİR FESTİVAL DİLİYORUM”

Başkan Çetin konuşmasının devamında ise, “Ülkelerin, şehirlerin, kentlerin kendine has, kendisiyle özdeşen değerleri,  markaları, kültürel öğeleri, mekanları, etkinlikleri vardır. Sanayi ve emeğin kenti, bir Türkiye mozaiği olan kentimizin uzun yıllardır çözülmeyi bekleyen kronikleşmiş sorunlarını ortadan kaldırmak, sürdürülebilir bir hizmet anlayışını ortaya koyarak vatandaşlarımızın beklentilerini süresinde karşılamak ve kalıcı memnuniyet sağlamak, bu memnuniyeti de devamlı hale getirmek için çalışıyoruz.

 Bu kapsamda 2019 yılında ilkini düzenlediğimiz, pandemi sebebiyle 2020 yılında düzenleyemediğimiz Kazak Gölü Festivalimizin ikincisini 28-29-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriyoruz. Pandemi tedbirlerine uyarak, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek düzenlediğimiz ve 3 gün sürecek 2.Kazak Gölü Festivalimizde  el sanatları sergisinden yazar söyleşilerine, animasyon gösterilerinden bisiklet ve 30 Ağustos Zafer Koşusuna kadar birçok farklı etkinliği bir arada gerçekleştiriyoruz. Festivalimiz kapsamında Anadolu Ateşi dans topluluğu, DJ Çağrı Baki, ünlü şarkıcılar Güliz Ayla, Ufuk Beydemir, Mustafa Ceceli ve Ziynet Sali sahne alacak. Tüm vatandaşlarımızı etkinlik ve konserlerimize bekliyor, herkese keyifli bir festival diliyorum. İşimiz Gücümüz Kapaklı.” ifadelerini kullandı.

ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU SAHNE ALDI

Kazak Gölü Festivali’nin ilk akşamında Kapaklı Stadyumu’nda ABD, Rusya, Hollanda başta olmak üzere 110’dan fazla ülkede sergiledikleri gösterilerle Anadolu kültürünü tanıtan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu sahne aldı.  Anadolu Ateşi Temel konsepti “medeniyetler buluşması” olan Anadolu Ateşi, halk danslarını bale, modern dans ve dansın diğer disiplinleriyle sentezleyerek dünyaya modern standartlarda bir kültürel şölen sunuyor.

Gösteri sonunda Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Anadolu Ateşi ekibine çiçek ve şilt takdim etti.

DJ ÇAĞRI BAKİ PERFORMANSI İLE SONA ERDİ

Anadolu Ateşi gösterisinin ardından Dj Çağrı Baki’nin Dj performansı ile eğlenceli saatler yaşanırken, festivalin ilk günü tamamlandı. Dj Çağrı Baki’ye Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Ruhi Özden şilt ve çiçek takdim ederek teşekkür etti.

 

.