Gündem
Giriş Tarihi : 20-09-2021 02:56   Güncelleme : 20-09-2021 02:56

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü ilçemizde törenle kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü ilçemizde törenle kutlandı.

Atatürk Anıtı’nda saat 11.00’da başlayan törene Tekirdağ Vali Yardımcısı Fidan Bozkır, Kapaklı Belediye Başkanvekili Nizamettin Çoban, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Fevzi Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Kara, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş ve gazilerimiz katıldı.

ÇELENKLER SUNULDU

Kapaklı Kaymakamlığı, Kapaklı Belediyesi ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilciliği çelenklerinin Atatürk Anıtı’na sunulmasıyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.

Ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilcisi İbrahim Çetintaş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Çetintaş’ın konuşmasının ardından 19 Eylül Gaziler Günü töreni sona erdi.